حتما تا به حال با یک مهندس دفتر فنی در دفتر مهندسی برخورد داشته‌اید.یکی از کارها و شغل‌هایی که در هر پروژه به آن نیاز داریم، کارشناس و سرپرست دفترفنی است. در پروژه‌های مهم کشور، دفترفنی اهمیت بیشتری دارد اما با توجه به این که خیلی از مهندسان به خوبی شرح وظایف دفترفنی عمران را نمی‌دانند، باعث می‌شود یا در این حوزه کار نکنند یا با شناخت کافی وارد این حوزه نشوند.

برای هر پروژه عمرانی مثل ساخت ساختمان، پل، تونل یا راه به یک سری عوامل فنی نیاز داریم. این عوامل فنی می‌تواند در فاز اجرای کار، طراحی و محاسبات یا دفتر فنی ایفای نقش کنند. برای مثال سرپرست کارگاه، معاون کارگاه و سرپرست اکیپ‌های اجرایی، وظیفه تهیه مصالح و ابزار لازم و دادن راهکار اجرایی برای هر فعالیت را دارند تا در نهایت آن فعالیت با کمک کارگران و مهندسان اجرا شود. 

عوامل مهمی هست که می‌تواند از شما یک مهندس دفترفنی عمران ایده آل بسازد. در شرح وظایف دفتر فنی عمران در تمامی مراحل نکات زیادی هست که باید یاد بگیرید.

این یادگیری‌ها فقط و فقط با تلاش مستمر به دست خواهد آمد و خیلی از این آموزش‌ها باید در تجربه و در عمل به کار بیاید. آموزش دفتر فنی می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند و شما را چندین سال به جلو پرتاب کند. پیشنهاد می‌کنیم از این فرصت پیش آمده استفاده کنید و حتما به آموزش دفتر فنی آکادمی عمران سر بزنید.